Złota Nimfa FCI domowa hodowla Dużego Szwajcarskiego Psa Pasterskiego
Hodowla Psów Rasowych | Reproduktory
Witamy:) Witamy:) Hodowla Złota Nimfa jest kochającym domem Dużego Szwajcarskiego Psa Pasterskiego! :) W naszej hodowli psiaki traktowane są jak członkowie rodziny jedzą, śpią i spędzają czas z nami. Kładziemy bardzo duży nacisk na badanie naszych pociech w kierunku dysplazji i najlepszych specjalistów dlatego też mamy pewność , że nasze szczeniaczki rodzą się zdrowe i nie obciążone chorobami dziedzicznymi:) Zapraszamy do obejrzenia strony internetowej naszych Championów gdzie dowiedzą się Państwo więcej o naszej hodowli i jej mieszkańcach oraz ich wybitnych osiągnięciach wystawowych:) ZAPRASZAMY!!!
Dane kontaktowe
Wesoła
05-075 Warszawa

telefon: 694-094-108
http://www.zlotanimfa.pl

Nasza przygoda z psami rozpoczęła się w 1981 roku.Zapewne wielu z odwiedzających zdziwi fakt,że oto hodowla DSPP ma przydomek Złota Nimfa. U wielu ( którzy nas nie znają) zapewne wywoła to uśmiech. Złota Nimfa była niegdyś znana jako hodowla psów rasowych – pudli miniaturowych apricot.


         W 1984 zawitała do nas upragniona sunia pudelka Thais Sweetheart z Bursztynowego Dworu. Która w Poznaniu na swojej pierwszej międzynarodowej wystawie w 19-20.10.1985r pokonała wszystkie swoje konkurentki – w tym zagraniczne:) napawając nas dumą. Jako druga dołączyła do nas Wiga Iwmates z Rawicza i importowany z Czechosłowacji z hodowli „ze Zimniku” piesek morelowy Chose. Nieco później dzięki wspaniałemu człowiekowi Zygmuntowi Jakubowskiemu udało nam się skojarzyć naszą sunie z Ch. Angli. Z tego połączenia urodził się tylko 1 piesek  – ale za to jaki!! Nasza wspaniała Thais spędziła z nami 15 lat urzekając nas swoją inteligencją i oddaniem.


          Sentyment i pamięć o naszych pudelkach nie pozwoliła nam zmienić przydomka hodowli mimo pojawienia się u nas wymarzonej rasy – Berneńczyka. Tirsa z Lawiny od p. Gutowskiej z Rzeszowa dała początek naszej hodowli tej rasy. Nasza Championka już jako weteranka była wystawiana na wystawie Międzynarodowej w Warszawie w klasie honorowej mając 11 lat:) tak ujęła sędziego swoim względem i temperamentem, że aż zajrzał do jej karty bo nie dowierzał ,że w takim wieku, a takiej rasie  może jeszcze z powodzeniem uczestniczyć w wystawie. Tirsa odeszła od  nas mając 16,5 roku.


          Pamięć o Tirsie i Blumie nie pozwoliła dalej prowadzić Berneńczyków – wspomnienie było zbyt świeże i bolesne. Dlatego po Berneńczykach przyszedł czas na Duże Szwajcarskie Psy Pasterskie. Szwajcary to rasa, której nie można zapomnieć. To wspaniałe psy o urzekającej urodzie i charakterze.


          Mamy nadzieję, że Szwajcary z naszej hodowli urzekną Państwa tak samo jak urzekają nas już od wielu lat. To kochane i wyjątkowe psy, świetnie dostosowują się do swojej nowej rodziny. Tak samo lubią biegać jak i spędzać czas na kanapie:) Odnajdą się w domu jak i w bloku. Uwielbiają dzieci i towarzystwo człowieka. A jedyne czego potrzebują to kochająca rodzina i pełna miska:)

        Zachęcamy i zapraszamy serdecznie do obejrzenia naszej strony:) Zapoznania się z naszymi psiakami i wychowankami. Oraz wizyty w naszej nowej galerii fotograficznej i filmowej. Gorąco zapraszamy również do zostawiania komentarzy, swoich przemyśleń itd:)


WITAMY SERDECZNIE W ŚWIECIE DUŻEGO SZWAJCARSKIEGO PSA PASTERSKIEGO:)!!

Brak dodanych komentarzy
Dodaj komentarz
Ile jest dwa plus dwa (odpowiedź w cyfrze)?
Wpis nie posiada znajomych